Jak wybrać zmywarkę do lokalu gastronomicznego

Zmywarka to sprzęt, bez którego coraz trudniej wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Jest niezastąpiona nie tylko w domu, ale również w lokalu gastronomicznym. Zapewnia wygodę, oszczędza czas, a przede wszystkim skutecznie oczyszcza i wyparza niezbędne w restauracji naczynia, sztućce, garnki. Czym się kierować przy zakupie zmywarki gastronomicznej?

Dlaczego w restauracji najlepiej sprawdzi się zmywarka gastronomiczna?

Restauracyjna kuchnia to miejsce o szczególnych wymaganiach. Sprzęt AGD jest tu intensywnie użytkowany – im większy lokal, tym zwykle większe obciążenie urządzeń. Standardowa, zaprojektowana z myślą o rodzinie zmywarka w takim wypadku jest niewystarczająca. Znacznie lepszą opcją będzie specjalistyczna zmywarka gastronomiczna. Zmywarki profesjonalne są zaprojektowane z myślą o specjalnych potrzebach lokali gastronomicznych. Są znacznie bardziej pojemne, na rynku dostępne są modele przeznaczone do mycia zastawy i takie dedykowane garnkom i innym naczyniom do przygotowywania potraw. Gastronomiczne zmywarki dobrze zniosą też intensywne użytkowanie.

Jaką zmywarkę profesjonalną wybrać?

Wybierając zmywarkę do lokalu gastronomicznego, trzeba zacząć od ustalenia jego potrzeb, Jak wielu gości obsługuje? Jak dużej zmywarki będzie potrzebował? Czy wystarczy mu jeden tego rodzaju sprzęt czy koniecznych będzie kilka zmywarek gastronomicznych? Specjaliści zalecają nawet w małych lokalach co najmniej dwie tego typu zmywarki – jedną na naczynia, drugą na garnki. Więcej sprzętu to szybsza obsługa, a tym samym lepsze przyjęcie gości i ich opinie o lokalu.

Gdzie szukać profesjonalnego sprzętu AGD do lokalu gastronomicznego?

Zmywarki gastronomiczne nie są dostępne w marketach AGD. Profesjonalnego sprzętu do użytku restauracyjnego trzeba szukać w hurtowniach lub w sklepach dedykowanych gastronomii. Te działają stacjonarnie, ale jeszcze łatwiej przejrzeć ich asortyment w internecie. W sklepie ze sprzętem AGD gastronomicznym można liczyć na największy wybór oraz na fachową poradę. Specjalista pomoże wybrać odpowiednią zmywarkę gastronomiczną, poinformuje o jej funkcjach oraz prawidłowym użytkowaniu, pomoże dopasować wielkość i typ urządzenia do specyfiki restauracji czy kawiarni.

Zmywarki gastronomiczne dostępne są w ofercie Gastroprodukt.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ