Drzwi przesuwne znane są już od wielu lat, jednak dopiero niedawno wróciły do łaski i stają się hitem aranżacyjnym. Stosuje się je zarówno w mieszkaniach w bloku, jak i w domach jednorodzinnych. Ze względu na swoje właściwości sprawdzają się w każdym pomieszczeniu od salonu, przez sypialnie aż do łazienki. Co więcej, drzwi przesuwne mogą spełniać wiele funkcji. Zobacz jak je zastosować we wnętrzach.

Drzwi przesuwne w salonie

Dzisiejsze budownictwo mieszkaniowe stawia przede wszystkim na otwarte przestrzenie. Salony połączone z kuchnią to norma. Jednak nie zawsze to połączenie  jest dobre i nie każdemu się podoba. Bałagan, nieprzyjemne zapachy, hałas czy trudności aranżacyjne to tylko jedne z wad kuchni otwartej na salon. Osoby, które chcą uniknąć tych niedogodności, decydują się więc na oddzielenie tych pomieszczeń od siebie, a tu z pomocą przychodzą drzwi przesuwne do salonu. Pomagają one oddzielić pokój dzienny lub jadalnię od kuchni i później szybko je połączyć. Otrzymuje się więc 2w1 oraz ma się szansę stworzyć kuchnią półotwartą.

Drzwi przesuwne do sypialni

Drzwi przesuwne również dobrze czują się w sypialni. Mogą ją oddzielać od pozostałych pomieszczeń, a także być zastosowane w środku np. jako drzwi do wewnętrznej łazienki czy garderoby. W tym pomieszczeniu sprawdzają się przede wszystkim, dlatego że nie zabierają dużo miejsca i działają jak ruchome ściany, dzięki czemu aranżacja nawet małej sypialni nie jest problemem.

Drzwi przesuwne w pokoju dziecięcym

W pokoju dziecięcym drzwi przesuwne mogą być zastosowane jako oddzielenie strefy zabawy od nauki czy relaksu. Ciekawym pomysłem jest zastosowanie stolarki pomalowanej farbą tablicową czy magnetyczną. Dzięki temu najmłodsi będą mogli na drzwiach przesuwnych tworzyć rysunki czy zapisywać kreatywne pomysły na zabawy. Drzwi przesuwne w pokoju dziecięcym można też pokryć fototapetami z ulubionymi postaciami z bajek. Wyobraźnia nie ma tu granic. Należy też wspomnieć, że ten rodzaj stolarki jest bardzo bezpieczny. Nie zatrzaskuje się i nie zamyka przy najmniejszym pociągnięciu, dzięki temu jest bezpieczna dla dzieci.

Drzwi przesuwne w kuchni

Osoby, które posiadają kuchnię zamkniętą, mogą zastosować drzwi przesuwne w jej wnętrzu. Będą one znakomitym rozwiązaniem do oddzielania części jadalnej i tej przeznaczonej do gotowania od spiżarni czy składzika gospodarczego. Jeśli wybierze się te zabudowane, ukryją one panujący w nich bałagan. Podobnie jak w przypadku pokoju dziecięcego drzwi przesuwne do kuchni warto pokryć farba tablicową, będzie można wtedy zapisywać na nich  przepisy, listy zakupów czy rozkłady dnia domowników.

Jak widać drzwi przesuwne, można zastosować w każdym domowym pomieszczeniu. To jaką będą one spełniać funkcję – czy standardowej stolarki drzwiowej, czy też np. zamykania szafy, uzależnione jest tylko od wyobraźni, kreatywności i potrzeb właściciela mieszkania. To od niego będzie też zależeć czy zdecyduje się na drzwi przesuwne w stylu nowoczesnym, rustykalnym czy boho. Może on również wybierać pomiędzy tymi naściennymi a tymi wbudowanymi w ścianę.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ