Najczęściej wybierane panele podłogowe

0
1628

Wybór paneli podłogowych do naszego domu lub mieszkania stanowi bardzo duże wyzwanie, biorąc pod uwagę dziesiątki rozwiązań, typów i kolorów paneli. Jak wiadomo kolor paneli stanowi kwestie zupełnie osobistą, jednak w procesie wyboru warto zwrócić uwagę na typ panela, a także jego parametry techniczne. To właśnie te elementy zaważą o tym, czy będziemy się danym elementem wystroju cieszyć przez długie lata.

Typ paneli podłogowych

Kiedyś idąc do sklepu z panelami, nie mieliśmy zbyt dużego wyboru względem rodzajów paneli. Dzisiaj wybór może przyprawić nas o ból głowy. Pierwszą więc kwestią, która powinniśmy przemyśleć jest rodzaj paneli, jakie chcemy zastosować na naszych podłogach. Jest to istotna kwestia, głównie ze względu na pomieszczenie, w jakim chcemy je ułożyć. Najpopularniejsze są panele podłogowe laminowane. Są one bardzo łatwe w montażu, a także stosunkowo tanie. Tego typu panele są trwałe. Innym, coraz częściej wybieranym rodzajem paneli są panele winylowe, które stanowią idealne rozwiązanie do kuchni, a nawet łazienki. Swoją popularność zawdzięczają wodoodporności. Z wyglądu jednak ciężko odróżnić je od innych paneli drewnianych.

Parametry techniczne paneli podłogowych

Wybierając idealne panele dla nas, warto zwrócić uwagę na parametry techniczne wybranego modelu. Najważniejszym z cech jest klasa ścieralności, która mówi nam o tym, jak odporne na ścieranie są panele. Klasa ścieralności jest skategoryzowana wartościami od AC2 do AC5. Im wyższa wartość, tym panel jest bardziej odporny, ale również droższy. Istotne jest również sprawdzenie, jaka struktura panela najlepiej wpasuje się w aranżację naszego pomieszczenia. Wyróżnić możemy panele matowe, panele wykończone z połyskiem, a nawet z efektem 3D. Wszystkie te elementy stają się coraz popularniejszym wyborem.

Gdzie najlepiej kupić panele podłogowe?

Obecnie kupno paneli nie stanowi dla nikogo problemu. Możemy stawić się w dowolnym sklepie stacjonarnym, gdzie przed zakupem zasięgnąć porady specjalisty. Dla osób zdecydowanych istnieje również możliwość zakupienia paneli przez internet wraz z dostawą do domu. Odpowiedni sklep odnajdziesz pod hasłem typu panele podłogowe kielce. W niektórych przypadkach składając zamówienie na zakup dużej ilości paneli, firma zagwarantuje nam darmowy ich montaż.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ